BKS rywalem #VolleyWrocław w 1/8 finału PPK

Dziś w programie 7 Strefa odbyło się losowanie par Tauron Pucharu Polski Kobiet. W 1/8 finału #VolleyWrocław zagra na wyjeździe z BKS Bostik Bielsko – Biała. Mecz zaplanowano na koniec stycznia 2022 roku.
W tym roku w Tauron Pucharze Polski Kobiet nie było drużyn rozstawionych. Nie liczyła się zatem lokata po zakończeniu fazy zasadniczej Tauron Ligi, zatem samo losowanie można było przeprowadzić zdecydowanie wcześniej, niż miało to zwykle miejsce. 12 drużyn Tauron Ligi i 4 drużyny, które przebrnęły już przez wcześniejsze rundy Pucharu – trafiły zatem do jednego koszyka, z którego losowano kolejno drużyny i numer meczu, w którym dany team zagra.
#VolleyWrocław w 1/8 finału trafił na drużynę BKS Bostik Bielsko – Biała, z którą zagra na terenie rywalek. Zasada wyłaniania gospodarzy meczów jest bardzo prosta – mecz organizuje drużyna z niższej ligi lub ta, która w zeszłym sezonie zajęła wyższe miejsce w Tauron Lidze. Gdyby #VolleyWrocław awansował do ćwierćfinału – spotka się tam ze zwycięzcą pojedynku drużyny z Tarnowa oraz Grot Budowlanych.
Spotkania 1/8 finału odbędą się 26 lub 29 stycznia 2022, 1/4 finału – 23 lutego 2022, a półfinały i finał zaplanowano na 26 i 27 marca 2022 roku. W tej chwili miejsce rozgrywania turnieju Final Four nie jest jeszcze znane.