#VolleyWrocław – żeńska siatkówka we Wrocławiu
O Klubie

Nasza historia

#VolleyWrocław to drużyna siatkarek z Wrocławia. Wcześniej, jako Impel Wrocław, zespołowi udało się zdobyć srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Obecnie zawodniczki rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – w Lidze Siatkówki Kobiet. Swoje mecze siatkarki rozgrywają w Hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34. Oprócz seniorskiego zespołu – biało-zielone barwy z sukcesami reprezentuje młodzież – w ostatnich latach mistrzynie Polski młodziczek 2019 i wicemistrzynie Polski juniorek 2018. W portfolio wrocławskiego klubu są także zajęcia dla najmłodszych dziewcząt – w programach Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk.

SREBRNY MEDAL
MISTRZOSTW
POLSKI

1958, 1960, 1986, 2016

BRĄZOWY MEDAL
MISTRZOSTW
POLSKI

1945

Powstanie Gwardii Wrocław

Wrocławski klub sportowy Gwardia Wrocław powstał w lipcu 1945 r. jako Milicyjny Klub Sportowy. W swojej ponad 70-letniej historii wykształcił wielu wybitnych sportowców o międzynarodowej sławie, reprezentujących najważniejsze dyscypliny sportu.

Ponowny awans do ekstraklasy

Żeńska sekcja siatkówki Gwardii Wrocław ponownie zameldowała się na boiskach ekstraklasy.

Nowy właściciel klubu

Właścicielem sekcji żeńskiej siatkówki została Grupa Kapitałowa Impel S.A. Rozpoczęto proces rebrandingu, którego efektem była zmiana nazwy drużyny z Impel Gwardia Wrocław na Impel Wrocław.

Wicemistrzostwo Polski

Pierwszy tak wielki sukces w historii klubu. Impel Wrocław został wicemistrzem Polski. Pod przewodnictwem Makare Wilson (kapitan) drużyna, w której składzie były m.in. Joanna Kaczor, Frauke Diricx i Katarzyna Mroczkowska – osiągnęła wicemistrzostwo Polski ulegając tylko Chemikowi Police.

Brązowy medal mistrzostw Polski

Impel Wrocław zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W składzie drużyny występowały takie siatkarki jak Katarzyna Skowrońska – Dolata, Carolina Costagrande, Milena Radecka, Joanna Kaczor czy Kristin Hildebrand.

Nowa nazwa: #VolleyWrocław

W wyniku odejścia sponsora tytularnego klub stanął przed zadaniem rebrandingu. Przyjęto nazwę #VolleyWrocław pozostając przy biało – zielonych barwach.

Hale Sportowe

Hala ORBITA

ul. Wejherowska 34

www.spartan.wroc.pl

Specyfikacja Obiektu

Liczba miejsc siedzących

Oświetlenie płyty głównej

3 500 luksów

Kubatura hali

68 406 m3

Wysokość wewnętrzna hali

29 mb

Monitoring

Boisko oraz publiczność

Nagłośnienie

Strefowe

O Hali

Hala ORBITA to kompleks widowiskowo - sportowy przystosowany do organizowania rozgrywek o randze krajowej i międzynarodowej w: siatkówce, piłce ręcznej, koszykówce, halowej piłce nożnej oraz gimnastyce artystycznej. ORBITA to także miejsce organizacji zawodów sportów walki oraz koncertów i imprez artystycznych, targów, wystaw, kongresów oraz sympozjów naukowych. W skład kompleksu wchodzą dwie hale: duża z widownią blisko 3 tys. miejsc oraz mała, która przeznaczona jest głównie na lodowisko, boisko lub boczną salę towarzyszącą. ORBITA jest w pełni klimatyzowana, wentylowana i ogrzewana. Posiada profesjonalne okablowanie strukturalne, nieograniczony dostęp do sieci telekomunikacyjnej oraz internetu. Prócz tego hala posiada dwa duże hole, szatnie, przebieralnie, pomieszczenia sanitarne dla publiczności, pokoje z urządzeniami sanitarnymi dla organizatorów, hostess i osób obsługujących imprezę, biuro organizacyjne imprezy, biuro prasowe, salon dla VIP-ów, salę konferencyjną, pomieszczenia cateringowe, a także punkt pomocy lekarskiej. Wszystkie pomieszczenia posiadają podwyższony standard oraz bezpieczne wejścia i wyjścia przystosowane do użytku przez osoby niepełnosprawne.

Dojazd

Hala ORBITA usytuowana jest w zachodniej części Wrocławia przy ulicy Wejherowskiej 34. Lokalizacja pozwala na swobodny wybór jednego z kilku dogodnych sposobów dotarcia na mecz: tramwaju, autobusu, samochodu lub też po prostu na pieszą wycieczkę.

Tramwaje
3,10, 20, 31, 32, 33 (ul. Lotnicza, przystanek: Kwiska)

Autobusy (przystanek Wejherowska)
Pośpieszny: C Normalne: 101, 103, 104, 106, 119, 122, 127, 128, 129, 134, 136, 140, 319 (szczytowy) Nocny: 206, 241, 245, 251,257 Podmiejski: 602, 607

Samochody
Autostradowa Obwodnica Wrocławia od strony ulicy Pilczyckiej. Z centrum dojazd ulicą Długą, a następnie Popowicką lub ulicą Lotniczą. Wjazd na parking znajduje się od ulicy Wejherowskiej po wiaduktem drogowym naprzeciw przylegającego do hali hotelu. Goście strefy VIP posiadają możliwość pozostawienia samochodu na parkingu od strony lodowiska.

Masz uwagi lub pytania?
Skontaktuj się z nami!