chcielibyśmy poinformować, że 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO tj. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
RODO ujednolica przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i precyzuje zasady informowania o warunkach przetwarzania takich danych przez firmy.

W związku z powyższym informujemy, iż na naszej stronie internetowej dokonane zostały odpowiednie zmiany dotyczące Polityki prywatności i procedur w celu dostosowania do nowych przepisów oraz w celu zapewnienia odpowiedniej i należytej ochrony Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualną Polityką prywatności.

Ochrona Państwa prywatności, w tym danych osobowych, jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów.

Rozumiem

Aktualności

Młodziczki #VolleyWrocław ze złotem Mistrzostw Polski!!!

12.05.2019 Autor: Aleksandra Mielczarek

Od początku rozgrywek było jasne, że młodziczki #VolleyWrocław mają ogromny potencjał i będą walczyć o najwyższe cele. Na finałach w Giżycku podopieczne trenerów Anety Walasek i Krzysztofa Janczaka pokazały się z najlepszej możliwej strony i wywalczyły złote medale Mistrzostw Polski Młodziczek.

Spośród wszystkich meczów rozegranych w ten weekend na Mazurach młode wrocławianki przegrały zaledwie jedno spotkanie i to w tie-breaku. Było to w pierwszym etapie, czyli fazie grupowej turnieju finałowego.

W grupie A znalazły się takie zespoły jak WTS Włocławek, Gedania Gdańsk, UKS Lider Konstantynów Łódzki i dolnośląski zespół - #VolleyWrocław. Jako lider z grupy wyszedł WTS Włocławek, który wygrał wszystkie trzy spotkania, ale dwa z nich dopiero w tie-breaku. Z drugiego miejsca do następnej tury zakwalifikował się #VolleyWrocław, przegrywając jeden mecz z wcześniej wspomnianym WTS-em. Gedania Gdańsk przez wrocławianki została rozbita w dwóch setach kolejno do 13 i 11, natomiast z zespołem z Konstantynowa po gładko wygranej pierwszej partii, w drugiej siatkarki trener Walasek musiały walczyć na przewagi 30:28.

Wyniki grupy A:

#VolleyWrocław – WTS Włocławek 1:2 (25:15, 19:25, 12:15)

Gedania Gdańsk – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0 (27:25, 25:21)

WTS Włocławek – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0 (25:20, 25:22)

#VolleyWrocław – Gedania Gdańsk 2:0 (25:13, 25:11)

Gedania Gdańsk – WTS Włocławek 1:2 (25:18, 23:25, 14:16)

UKS Lider Konstantynów Łódzki - #VolleyWrocław 0:2 (9:25, 28:30)

W drugiej grupie mecze były zdecydowanie bardziej wyrównane, a najlepiej świadczy o tym fakt, że tylko dwa spotkania na sześć zakończyły się po dwóch setach. Do “finałowej czwórki” awansowały zawodniczki KS-u Metro Warszawa oraz UKS-u Pomorzanie Pogodno Szczecin i, co ciekawe, to właśnie mecz tych drużyn był jednym z krótszych. Zakończył się zwycięstwem mieszkanek stolicy 2:0. Największy upór i zacięcie było widoczne na parkiecie, gdy z warszawiankami grały siatkarki z Wieliczki.

Wyniki grupy B:

UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – KS Metro Warszawa 0:2 (20:25, 23:25)

SMS Solna Wieliczka – MKS Dwójka Zawiercie 1:2 (22:25, 25:20, 10:15)

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:10, 25:22)

UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – SMS Solna Wieliczka 2:1 (25:23, 14:25, 15:9)

SMS Solna Wieliczka – KS Metro Warszawa 1:2 (26:24, 24:26, 13:15)

MKS Dwójka Zawiercie – UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin 1:2 (25:16, 23:25, 7:15)

Emocji nieco zabrakło w walce o miejsce siódme i piąte. SMS Solna Wieliczka zwyciężyła 2:0, pozwalając rywalkom z Konstantynowa na zdobycie 21 punktów w każdym z setów i zakończyła rywalizację na pozycji 7. Mecz Gedanii Gdańsk z MKS-em Dwójką Zawiercie był jeszcze mniej ekscytujący, bo zawiercianki wysoko wygrały w dwóch partiach.

Mecz o 7. miejsce:

UKS Lider Konstantynów Łódzki - SMS Solna Wieliczka 0:2 (21:25, 21:25)

Mecz o 5. miejsce:

Gedania Gdańsk - MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (9:25, 21:25)

Sobotni wieczór upłynął pod znakiem półfinałów. Obydwa mecze były ogromnie emocjonujące i zakończyły się dopiero po tie-breakach. Zwycięsko z nich wyszły zespoły ze Szczecina i Wrocławia, które w niedzielę tuż przed południem rozpoczęły walkę o złoto.

W pierwszym secie wielkiego finału walki nie było. Na boisku z najlepszej możliwej strony zaprezentował się #VolleyWrocław, który rozgromił Pomorzanki 25:9. Pomogły w tym dobra zagrywka, równe bloki i skuteczny atak.

W drugiej odsłonie tak łatwo już nie było. Szczecinianki lepiej weszły w seta i na początku to one nadawały ton grze. Siatkarki z Dolnego Śląska jednak nie dały sobie wejść na głowę, doprowadziły do remisu 9:9, a następnie sześciopunktowej przewagi (15:9). Gdy już się wydawało, że czeka nas powtórka z poprzedniej partii, a sam początek to tylko mały błąd przy pracy, UKS wrócił do gry. W końcówce zaczęło się robić nerwowo, ale wrocławianki wykorzystały swoją czwartą piłkę setową, kończąc seta, mecz i zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek 2019. MVP spotkania została wybrana Ola Gołębiowska.