chcielibyśmy poinformować, że 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO tj. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
RODO ujednolica przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i precyzuje zasady informowania o warunkach przetwarzania takich danych przez firmy.

W związku z powyższym informujemy, iż na naszej stronie internetowej dokonane zostały odpowiednie zmiany dotyczące Polityki prywatności i procedur w celu dostosowania do nowych przepisów oraz w celu zapewnienia odpowiedniej i należytej ochrony Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualną Polityką prywatności.

Ochrona Państwa prywatności, w tym danych osobowych, jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów.

Rozumiem

Aktualności

Chemik Police zdobywcą Pucharu Polski Kobiet

11.03.2019 Autor: Aleksandra Mielczarek, fot. PLS

Chemik Police w finale Pucharu Polski Kobiet pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0 i po raz siódmy w historii triumfował w tych rozgrywkach. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana środkowa Chiaka Ogbogu, natomiast statuetka MVP turnieju trafiła w ręce młodej atakującej Chemika - Martyny Łukasik.

Łódzkie zespoły za słabe na finał

Pierwszym finalistą Pucharu Polski Kobiet został Chemik Police. Pokonał on w trzech setach zeszłoroczne triumfatorki, czyli Grot Budowlanych Łódź. Z początku jednak ani trochę nie zapowiadało się, że tak się to skończy.

Siatkarki z Łodzi rozpoczęły mecz z wysokiego “C”, prowadząc najpierw 5:0, a kilka minut później 16:10. W siatkówce nie ma jednak wyniku, który daje drużynie stuprocentową pewność wygranej. Aktualny mistrz Polski zdobył dziesięć punktów z rzędu i pokazał, że to on rozdaje karty zarówno w tym secie, jak i – jak się później okazało – w całym meczu. Łodzianki walczyły dzielnie i końcówka pierwszej partii była nawet grana na przewagi, jednak policzanki nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa.

Kolejną odsłonę dobrze zaczęły zawodniczki trenera Abbondanzy, jednak potem łodzianki wróciły do gry i znów walka była wyrównana. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały policzanki, zwyciężając kolejne dwie partie i zapewniając sobie udział w niedzielnym meczu finałowym.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

W drugim półfinale emocji było zdecydowanie więcej. Mecz między rzeszowiankami a zawodniczkami ŁKS-u Łódź należał do tych, w których trudno wytypować zdecydowanego faworyta. Pokazały to dwie pierwsze partie, po rozegraniu których na tablicy widniał remis 1:1.

Punktem kulminacyjnym był koniec trzeciego seta, który z początku wyglądał bardzo przewidywalnie. Zespół z Rzeszowa szybko wypracował sobie dużą przewagę, która wynosiła nawet 10 punktów (21:11). Jednak przy stanie 24:16 dla Developresu, na boisku zaczęły się dziać rzeczy niebywałe. Łodzianki wspaniale spisywały się w zagrywce i bloku, nie pozwalając przebić się rywalkom na swoją stronę, a jeśli już im się to udało to broniły wszystko jak natchnione. Takim sposobem doprowadziły do remisu 24:24 i obroniły aż osiem piłek setowych! Niestety wtedy Monika Bociek zaatakowała w aut, a w następnej akcji rzeszowianki postawiły skuteczny blok.

W ostatniej odsłonie zawodniczki Developresu postawiły kropkę nad “i”, gwarantując sobie udział w walce o Puchar Polski, gdzie czekały już siatkarki z Polic.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (29:27, 18:25, 24:26, 19:25)

Chemik Police nie do pokonania

W meczu finałowym nie było zaskoczeń. Znów mistrz Polski stosował swoją taktykę, w której dawał rywalkom nadzieję, przegrywając kilkoma punktami, a potem brutalnie ją odbierał. Właśnie tak wyglądała pierwsza partia. W kolejnej zdecydowanie pogorszyła się gra rzeszowianek i na boisku “została” właściwie sama Katarzyna Zaroślińska-Król, która zdobyła dla swojego zespołu łącznie 20 punktów. W drużynie Chemika siły były rozłożone bardziej równomiernie. Najwięcej oczek zanotowała Martyna Łukasik, która potem została wybrana MVP turnieju (13 pkt + 3 bloki), Chiaka Ogbogu (13 pkt) oraz Bianka Busa (12 pkt).

Emocje powróciły w ostatnim secie, w którym policzanki były cały czas o krok przed zawodniczkami Developresu. Przy granicy dwudziestego punktu siatkarki Micellego Lorenzo na chwilę wyszły na prowadzenie, lecz nie potrafiły przedłużyć spotkania. Ostatecznie Chemik Police po roku przerwy znów sięgnął po Puchar Polski.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)